Cokolwiek

by P.E. Quartet

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €8 EUR  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Beautiful cardbox, cover design by Przemysław Kulczyk

  Includes unlimited streaming of Cokolwiek via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 2 days

    €12 EUR or more 

   

1.
04:52
2.
06:29
3.
07:24
4.
07:31
5.
04:52
6.
07:54
7.
07:08
8.
01:14

about

P.E. Quartet to eksperyment muzyczny powstały wiosną 2016 roku na gruncie długotrwałej przyjaźni członków zespołu. Ich muzyka w większości nie ma jednego autora, lecz wynika ze wspólnego poszukiwania. Swoje inspiracje czerpią z wielu źródeł, od jazzu i muzyki improwizowanej, przez rocka z lat 60 po nową elektronikę. Ta umiejętność asymilowania najprzeróżniejszych wpływów i inspiracji jest atutem członków zespołu, już od rozpoczynającej debiutancką płytę kompozycji "Ludowy" wykazują wysoki stopień jazzowego wtajemniczenia. Krążek "Cokolwiek" to płynna opowieść, która nie ma przystanków, ani zbędnych elementów, wypełniona jest za to niebanalnymi pomysłami mającymi pozytywny wpływ na subtelności narracyjne całego nagrania.
Z radością witamy w Multikulti Project członków P.E. Quartet, ich płyta to prawdziwa eksplozja pozkromionej urody Muzyki.

o sesji:
Latem 2017 roku w górskiej stodole zwanej Monochrom narodziło się “Cokolwiek”. W pięknych okolicznosciach przyrody czekało na nas jednak wiele niespodziewanych przeciwności losu. Problemy z zielonym Fordem Galaxy, trudności z poprawnym zaparzeniem kawy z Hemexu czy kłopoty z rzucaniem frisbee (przepraszamy Kola, ze nam nie wychodziło). Te wszystkie utrapienia były dla nas jednak niekończącym się źródłem inspiracji i dzięki nim “Cokolwiek” jest tym czym jest.
Chcielibyśmy podziękować Malinie, restauracji “Burger King”, mechanikom spod Tarnowa, sołtysowi Gniewoszowa, sklepowej z Różanki, Ignacemu, Natalii, Koli, Piotrowi Pociaskowi oraz wszystkim innym, którzy nas wspierali.

o płycie:
Cokolwiek jest wielkim bałaganem, chaosem, absurdalną mieszanką czterech różnych osobowości, opowieścią o poszukiwaniu własnej tożsamości oraz wspólnych wartości. Jest wynikiem kolektywnego eksperymentowania i komponowania, możliwego tylko dzieki przyjaźni. Nie byłoby tej płyty gdyby nie zielony Ford Galaxy.

biosy:
Rafał Różalski - kontrabasista. Ukończył wydział jazzu na tzw. "Bednarskiej". Występował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Kulentym, Agą Zaryan, Witoldem Janiakiem. Występując z różnymi zespołami (P.E. Quartet, Entropia Ensamble, Jakub Paulski Quartet) zdobywał tytuł laureata na wielu konkursach (m.in. Tarnów Jazz Festval, Blue Note Festival).

Szymon Wójcik - kompozytor oraz gitarzysta. Absolwent wydziału jazzu w szkole muzycznej Im. Fryderyka Chopina w Warszawie, student wydziału jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a także Syddansk Musikkonservatorium w Odense w Danii. Jest laureatem nagród na festiwalach i konkursach (między innymi 9th Tarnów Azoty Jazz Contest czy Blue Note Poznań Competition 2016).

Bartosz Szablowski naukę gry na perkusji rozpoczął w 10 roku życia. Jest absolwentem wydziału jazzu w szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także akademii muzycznej w Katowicach. Wraz z zespołem Aga Derlak Trio (dawniej Derlak-Trąbczyński-Szablowski) zajął II miejsce na festiwalu Jazz Juniors w 2013 roku, czego owocem jest płyta „First thought” wydana w słowackiej wytwórni „ Hevhetia”. Płyta została nagrodzona Fryderykiem za debiut fonograficzny roku w kategorii Jazz w 2015. Jest Laureatem wielu nagród na konkursach i festiwalach, m.in. Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą, Krokus Jazz Festiwal, Rck Jazz Festiwal czy Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów. Ma na swoim koncie płytę nagraną wraz z Sabina Myrczek (Sabina Meck, love is here For Tune) 2015), nominowaną do Fryderyka w kategorii debiut fonograficzny roku.

Jerzy Mączyński - saksofonista i kompozytor. Obecnie studiuje w Syddansk Musikkonservatorium w Dani.
Brał udział w wielu projektach muzycznych i artystycznych. Grał na licznych festiwalach (Jazz Jambore, Ferrara Buskers Festival, Jazztopad, Jazz.it.)
Finalista Krokus Jazz Festival 2016 (Tymoteusz Hartman Quartet), laureat Blue Note Jazz Competition 2016 (P.E.Quartet) oraz zwycięzca Tarnów Jazz Contest 2016 (P.E.Quartet). Miłośnik wszelakich sztuk performatywnych.

credits

released July 9, 2018

Jerzy Mączyński - tenor saxophone
Szymon Wójcik - guitar
Rafał Różalski - double bass
Bartosz Szablowski - drums

All compositions by P.E. Quartet
Cover design by Przemysław Kulczyk / Kulczyk Studio
Producer: P. E. Quartet
Executive producer: Tomasz Konwent

Recorded in Monochrom Studio / monochromstudio.com
Recorded, Mixed and mastered by Ignacy Gruszecki

license

all rights reserved

tags

about

Multikulti Project Poznań, Poland

contact / help

Contact Multikulti Project

Streaming and
Download help

Redeem code

If you like Cokolwiek, you may also like: