Morbidezza of Decadence

by Łukasz Borowicki Sextet

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €8 EUR  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Beautiful cardbox design by Przemysław Kulczyk

  Includes unlimited streaming of Morbidezza of Decadence via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 2 days

    €12 EUR or more 

   

1.
2.
3.
4.
Circle 07:07
5.
6.
The Blooming 08:07
7.
8.
Ro 05:15

about

Gitarzysta Łukasz Borowicki prezentuje album "Morbidezza of Decadence". Płyta ukazuje się w oficynie wydawniczej Multikulti Project 24 września 2018 roku.
W połowie polski, w połowie duński sekstet prezentuje odważną, otwartą na inne gatunki muzyczne formę, poddaną wielkiej dyscyplinie instrumentalnej. Album wypełniają wyłącznie kompozycje lidera, pieczołowicie zarejestrowane w kwietniu 2017 roku w duńskim Odense.
Łukasz Borowicki, napędzany interdyscyplinarną energią, to muzyk kompletny, zarówno jako oryginalny kompozytor, jak i wytrawny gitarzysta. Jak sam mówi w wywiadach (...) moja muzyka wychodzi poza kanon jazzowego grania, z jednej strony czerpię inspirację z dorobku współczesnej i XX-wiecznej kameralistyki, z drugiej – z surowości i bezkompromisowości muzyki rockowej (...).

Prowadzi cztery formacje, Łukasz Borowicki Trio, Łukasz Borowicki Quartet, Lynchpin (tutaj występuje wyłącznie jako kompozytor na siedmio-osobowy skład instrumentalny - flute, clarinet/bass clarinet, violin, cello, piano, vibraphone, percussions/glockenspiel) i Łukasz Borowicki Sextet. Współpracował jako kompozytor z malarzem Markiem Niemirskim, pisząc muzykę ilustrującą cykl jego obrazów „Fingerprints”, które były wystawiane wraz z jego muzyką, między innymi w Berlinie i w słynnej Saatchi Gallery w Londynie.


Liner notes - PL:
. . . Jeżeli muzyka cokolwiek wyraża, to są to emocje i ja wierzę, że muzyka potrafi odsłaniać naturę emocji z dokładnością i wiernością, jakiej język nigdy nie osiągnie. Moim zamysłem na ten album było uchwycenie pewnego nastroju in abstracto, uchwycenie jego struktury dynamicznej, wgląd w jego przebieg – odzwierciedlenie, za pomocą dostępnych środków muzycznych, jego morfologii.

Z drugiej strony zależało mi, aby muzyka ta pozostawiała otwarte pole do interpretacji oraz indywidualnej ekspresji każdego z muzyków, aby była płaszczyzną swobodnego dialogu muzycznego. Zależało mi również na tym, żeby przekaz był szczery a sposób wypowiedzi spontaniczny. Pomimo tego, że muzycy uczestniczący w tym projekcie znają się doskonale z innych projektów, to jednak w tym składzie spotkaliśmy się pierwszy raz w dniu nagrania w studiu muzycznym. To pozwoliło na zachowanie świeżości, pewnej dozy kreatywnej niepewności oraz na uniknięcie zbytniego wygładzenia materiału. . .
Łukasz Borowicki

Liner notes - ENG:
. . . If music expresses anything it is emotions and I believe that music is able to reveal the nature of emotions more precisely and truthfully than any language can ever do.
My intention for this album has been to capture a particular mood in abstracto, to capture its dynamic structure, insight into its process – mirroring its morphology with the musical means of expression.

On the other hand I wanted the music to be open for interpretation and an individual expression of each of the musicians, to serve as a vehicle for free musical dialogue. I wanted the statements to be honest and the manner of expression to be spontaneous. Despite the fact that all the musicians participating in this project know each other very well from various other collaborations, we met in this very lineup for the first time in the studio on the day of the recording session. It allowed us to preserve a freshness: a certain amount of creative uncertainty avoiding excessive smoothing of the material. . .
Łukasz Borowicki

credits

released September 24, 2018

Łukasz Borowicki: acoustic & electric guitars
Mads la Cour: flugelhorn
Bartłomiej Wawryniuk: alto saxophone
Soren Gemmer: piano
Mariusz Praśniewski: double bass
Anders Mogensen: drums

Recorded by Peter Hellesoe in Peak Productions, April 2017, Odense
Mixed and mastered Łukasz Borowicki

All compositions by Łukasz Borowicki
Cover design by Adam Karbowski / 13th Floor Studio
Photo by Katarzyna Paruszewska-Hermann
Producer: Łukasz Borowicki
Executive producer: Tomasz Konwent

license

all rights reserved

tags

about

Multikulti Project Poznań, Poland

contact / help

Contact Multikulti Project

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Morbidezza of Decadence, you may also like: