Kerteminde

from by Beam

/
 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  musicians:
  Bartosz Czarniecki: alto saxophone
  Anna Roemer: guitar
  Michał Nienadowski: double bass
  Emil Thorenfeldt: drums

  tracklist:
  1. After - 4:43
  2. Opening With No.8 - 5:10
  3. Before - 4:19
  4. Kerteminde - 5:15
  5. O Mój Rozmarynie - 5:34
  6. For Al - 5:41
  7. Power Of Four - 4:50
  8. Czerwone Jabłuszko - 5:04
  9. Space Of Sea - 3:34

  multikulti.com:
  Siedem autorskich kompozycji lidera - polskiego saksofonisty Bartosza Czarnieckiego, których nie da się przypisać jakiemuś jazzowemu gatunkowi, ujawnia niezwykły talent tego muzyka. Są one zarazem przejmujące jak i filigranowe, urzekają powściągliwymi i klarownymi improwizacjami poszczególnych artystów. Lider swoimi kompozycjami wyznacza ledwie kierunek poszukiwań, nakreśla ramy, podstawą projektu uczyniwszy zasadę wzajemnego zaufania, którego efektem są klarowne, pełne pasji improwizacje. W ten sposób powstaje muzyka autentyczna, szczera, a przy tym bezpretensjonalnie prosta i niewymuszona.
  Dodatkowo na płycie usłyszmy, utrzymane w duchu autorskich kompozycji lidera dwa oryginalne odczytania polskich ludowych tematów - "Czerwone Jabłuszko" i "O Mój Rozmarynie".

  Lider tak pisze o powstaniu płyty
  "Materiał, który znajduje się na płycie został nagrany w duńskim Odense, w czerwcu 2015 roku. Jest to podsumowanie ostatnich dwóch lat, które spędziłem Danii. Zawiera on dziewięć kompozycji, siedem z nich, to moje autorskie utwory, dwie to polski folklor - Czerwone Jabłuszko i O Mój Rozmarynie. Co dla mnie, jako założyciela BEAMu jest najważniejsze, to to, że nie jest to skład jednorazowy.
  Poznaliśmy się podczas studiów na Syddansk Musikkonservatorium w Odense. Mając napisane kompozycje, szukałem odpowiednich muzyków, którym będę mógł bezwzględnie zaufać, żeby dać im totalną wolność w graniu mojego materiału. Tak też się stało - zaprosiłem do wspólnego jammowania Anne, Michała i Emila.
  Już od pierwszych dźwięków wiedziałem, że to będzie to!
  Mówiąc o inspiracjach, wskazuję na szeroko pojęty jazz skandynawski oraz polski folklor, który od małego był mi bliski, który gdzieś tam się obijał o moje uszy. Te dwa elementy podporządkowane są wspólnemu mianownikowi, jakim jest improwizacja. Pomysł na to wziął się z serca, z potrzeby grania muzyki właśnie w taki , a nie inny sposób. Utwory, które napisałem nie są utworami jazzowymi w mainstreamowych rozumieniu gatunku. Być może są czymś pomiędzy folkiem, jazzem a klasyką… ?"

  Każdy z członków zespołu wykazuje się tutaj ogromnym skupieniem, operują bardzo oszczędnymi środkami uzyskując w ten sposób piorunujący efekt. saksofonista Bartosz Czarniecki jak i gitarzystka Anna Roemer to generalnie muzycy, którzy w swojej pracy stosują zasadę 'czym mniej, tym lepiej', co w połączeniu z bardzo nowoczesną harmonią, dramaturgią i melodyką utworów daje muzyce absolutnie unikalną wartość.

  Pełna subtelności, ale także mroku i tajemnicy muzyka z odrobiną jazzowej furii, nagranie obok którego nie sposób przejść obojętnym!


  Bartosz Czarniecki, saksofon altowy - Swoją edukację muzyczną rozpoczął od saksofonu klasycznego w Państwowej Szkole Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Bolesławcu. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie w klasie saksofonu Piotra Barona. Obecnie student Syddansk Musikkonservatorium w klasie saksofonu dwóch wybitnych saksofonistów - Claus Waidtlow oraz Marc Bernstein. Założyciel grupy BEAM, grającej jego autorski materiał połączony z polskim folklorem. Aktywnie działający jako sideman, m.in. Anna Roemer’s Black Tiger, czy Brian Massaka Storytelling Ensemble. Wraz z BEAMem koncertujący w Polsce i Danii (Copenhagen Jazz Festival, Ribe Jazz Festival, Odense Jam Days).

  Anna Roemer, gitara - aktualnie, studentka Syddansk Musikkonservatorium w Odense. Pobierała roczną naukę z kompozycji u kanadyjskiego pianisty David’a Braid’a. Uczestniczka wielku warsztatów jazzowych, takich jak Engelsholm, gdzie szkoliła się pod okiem takich muzyków, jak Lionel Loueke, Gilad Hekselmann, Lars Jansson oraz Dick Oatts. Współpracuje z wokalistkami, solistami i składami niezależnie od stylu. Koncertująca w Danii oraz za granicą z TELEFUNCH i BEAM.

  Emil Mossing Thorenfeldt, perkusja - kształcący się pod okiem wybitnego duńskiego perkusisty (Anders Mogensen), koncertuje z takimi zespołami jak Onkel Ond Band, Apollo 6, El Capitan, Jetset Hudson, Sofie KO Band, Punania, Helga Quartet, Made of Marry oraz BEAM. Uczył się u takich perkusistów jak Chano Olskjar, Gustav Ljundgren i James Genus.

  Michał Nienadowski, kontrabas - Swoją edukację muzyczną zaczął grając na fortepianie. W latach 2009-2012, studiował na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. W latach 2012-2014 pod okiem wybitnego duńskiego kontrabasisty Bo’e Stief’a, kontynuował naukę w Syddansk Musikkonservatorium. W 2015 roku student holenderskiego Prince Claus Conservatory w Groningen. Uczył się u takich muzyków jak Ron Carter, Dave Holland, Hugo Rasmussen, Jerry Bergonzi, Joel Frahm, Marc Ducret, Piotr Wojtasik, Piotr Baron.

  All compositions by Bartosz Czarniecki, except tracks 5 & 8 (two rearranged polish traditional songs).
  Recorded in Holy Sea Studios.
  Mixed and mastered by Peter Hellesoe / mail@imusic.nu / imusic.nu.
  Cover design by Krzysztof Marciniak / marciniakstudio.pl.
  Producer Bartosz Czarniecki.
  Executive producer: Tomasz Konwent.
  total time - 44:31

  Includes unlimited streaming of One via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ... more
  ships out within 2 days

    €11 EUR or more 

   

about

composed by Bartosz Czarniecki

credits

from One, released June 10, 2017

license

all rights reserved

tags

about

Multikulti Project Poznań, Poland

contact / help

Contact Multikulti Project

Streaming and
Download help

Redeem code

If you like One, you may also like: