supported by
Kinami Takeshi
Kinami Takeshi thumbnail
Kinami Takeshi An amazing album. I never imagined that Polish bossa nova would work. But this is really exceptional vocal jazz for any language. People I recommended it to keep asking "Can you send me more?"
/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €8 EUR  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Beautiful cardbox, cover design by, Piotr Hrycyk, Paintings by Ola Lubczyńska

  Includes unlimited streaming of Na moim brzegu via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 2 days

    €12 EUR or more 

   

1.
05:58
2.
3.
05:07
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.

about

Bossa Norkah to nieznane szerzej, piękne polskie bossa novy napisane przez barda poezji śpiewanej, Antoniego Murackiego, a zagrane przez najwybitniejszych polskich jazzmanów. Na płycie usłyszymy znakomitych muzyków jazzowych jak pianista Andrzej Jagodziński, gitarzysta Rafał Sarnecki czy kontrabasista Michał Jaros.
Pomysłodawcą, liderką i wokalistką jest Honorata Kożuchowska, finalistka m.in. konkursu wokalnego "Pamiętajmy o Osieckiej", wokalistka zespołu "Ciepły Wieczór", grającego przedwojenne i powojenne piosenki miłosne, współzałożycielka, wokalistka i perkusjonalistka w zespole tradycyjnej muzyki afro-kubańskiej Odo Irawo i Viaje al Tambor. Jest to jej debiut w roli liderki, i to debiut bardzo udany!
Bossa Norkah to poetyckie teksty ubrane w ciepłe dźwięki bossa novy, choć znaleźć tu można także jazzową balladę czy poezję śpiewaną. Honorata Kożuchowska wykonuje je tak samo żarliwie, z finezyjną maestrią, swobodnie, z poczuciem radości śpiewania. To płyta, jakiej w Polsce nie było od lat


"To czego szukasz jest… „Na Moim Brzegu”.
Brzeg to miejsce gdzie wszyscy podążamy, to cel każdej podróży czy to dosłownej, czy też życiowej. Album „Na Moim Brzegu” zespołu Bossa Norkah, jest ich debiutem. Ta płyta powinna być obowiązkowa dla każdego, kto szuka w muzyce wydźwięku, czegoś wyraźnie docierającego w głąb nie tylko uszu ale i serca. Muzyka płynąca z tego krążka dosłownie przenosi w taką podróż w jaką słuchający pozwoli się jej przenieść. [ …]
Czego może spodziewać się słuchacz? Połączenia czystego głosu, który w wyrazisty sposób choć delikatny barwą dosłownie przenika w muzyczne tło. […] Siedząc przy zapalonej lampce, czy przy kominku, czy wpatrując się w okno, można być pewnym tego, że zespół i ich płyta wprawi słuchacza w odpowiedni nastrój. Ta płyta opowiada o życiowych ludzkich przypadkach, o trudnościach, o rozstaniach, o powrotach, o tym wszystkim, co dotyka człowieka, który jest już świadom swego miejsca na ziemi, a mimo tego szuka i dalej podąża do tytułowego „Brzegu” .
Ta płyta jest odpowiedzią na pytanie: „Co tak naprawdę, nam w duszy gra?”
Mariusz Karniejew - Radio Plus

"Na swojej pierwszej płycie Honorata nagrała jazzujące, stylizowane na bossa novę, piosenki. To z jednej strony naturalna droga dla jej naturalnie kojącego głosu. Prawie każdy lubi pachnące Brazylią, lekkie, intymne ballady, które podobno najlepiej pasują do kanonu, tak zwanej, kobiecej wrażliwości. Z drugiej strony to droga piekielnie trudna. Takie piosenki nagrywały największe postaci jazzowej i popularnej wokalistyki […] Trzeba przekonać prostotą interpretacyjna doskonałością, emocjonalna głębią i szczerością... po prostu pięknem. Tego Honoracie życzę."
Kuba Nagabczyński - Dziennikarz TV Polsat

Bardzo potrzebne dźwięki, w tym rozheustanym, skrajnym świecie, przypominasz, że można spokojnie, po środku, że tu jest coś pięknego
i prawdziwszego od skrajności. Dziękuję..."
Mariusz "Oziu" Orzechowski - wokalista, poeta, gitarzysta, aktor


Honorata Kożuchowska – wokalistka i perkusjonalistka, fotografka, organizatorka licznych imprez artystycznych w Warszawie.
Pomysłodawczyni projektu. Wokalistka i perkusjonalistka. Laureatka m.in. finału Festiwalu im. A. Osieckiej 2005. Na co dzień występująca m.in. ze swoim warszawskim zespołem „Ciepły Wieczór”. Dj-ka, fotograf, organizatorka wydarzeń kulturalnych. Mama 5-letniej córki :).

Andrzej Jagodziński – czołowy polski pianista jazzowy i aranżer.
Dwukrotnie zdobywca nagrody Fryderyki za Jazzowy Album Roku i jako Jazzowy Artysta Roku, W 2005 r otrzymał Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Laureat MATEUSZE - Nagrody Muzycznej Programu Trzeciego Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego w dziedzinie muzyki jazzowej. W 2012r -Nagroda Indywidualna I Stopnia za Szczególny Wkład w Rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce.

Rafał Sarnecki – czołowy polski gitarzysta jazzowy, aranżer i kompozytor, od 2005 mieszka i tworzy w Nowym Jorku.
I Nagroda na międzynarodowym konkurskie gitarzystów jazzowych Guitar City 2002, Jego płyta „Songs from a New Place” otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w 2009. Płyta „Cat’s Dream” – nominowana do nagrody Fryderyk 2015r.

Piotr Aleksandrowicz - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer.
2 Nagroda Guitar City 2002, jako współtwórca/uczestnik/kompozytor bierze/brał udział w wielu znakomitych projektach muzycznych, m.in. Raalya, Ciepły Wieczór, Gaba Kulka, Mela Koteluk, Lora Szafran, Sławomir.

Michał Jaros – wybitny kontrabasista jazzowy.
W 1996 r. na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu został uznany za Nową Twarz Polskiego Jazzu otrzymując nagrodę Grand Prix. W tym samym roku wraz z zespołem The Newest Quartet otrzymał III nagrodę oraz wyróżnienie, a w 2002 roku razem z Pawłem Kaczmarczykiem i Pawłem Dobrowolskim I nagrodę w konkursie Jazz Juniors w Krakowie. W 2003 roku został laureatem nagrody Grand Prix w konkursie jazzu tradycyjnego Hot Jazz Spring w Częstochowie, otrzymując statuetkę Swingującego Kruka. W 2009 roku został laureatem Festiwalu Folkowego Polskiego Radia. Laureat Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia (1997)

Wojciech Pulcyn - wybitny kontrabasista jazzowy.
2007: Nagroda Telewizji Polonia, festiwal folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, razem z Bartoszem Niedźwieckim, Michałem Żakiem, Maciejem A. Kierzkowskim. 1999: 3. miejsce, z New Orkestra, Międzynarodowy Konkurs „Jazz Juniors”, Karków.
1998: Wyróżnienie, Sarteano Jazz Festival, Włochy
1998: Wyróżnienie, Międzynarodowy Konkurs „Jazz Juniors”, Karków
1998: 3. miejsce, Międzynarodowy Konkurs „Jazz Juniors”, Karków.
1998: 1. miejsce, z Marcin Masecki Trio, Festiwal Standardów Jazzowych, Siedlce. 1997: 1. miejsce, z Joint Venture, Festiwal Standardów Jazzowych, Siedlce. 1997: with Joint Venture, awarded honourable mention at the Jazz Festival Hoeilaart, Belgia).
1995: 1. miejsce i wyróżnienie, z Joint Venture, Międzynarodowy Konkurs „Jazz Juniors”, Karków.

Krzysztof Szmańda - znakomity perkusista jazzowy.
W latach 2000-2002 podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, gdzie doskonalił swe umiejętności u boku m.in. Petera Erskinea, Ndugu Chanclera, Erika Forrestera i Johna Claytona. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji Soundcheck, która w październiku 2004 roku zwyciężyła w międzynarodowym konkursie jazzowo-bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy), a w kwietniu 2005 roku zdobyła Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu. Szmańda został tam wyróżniony indywidualnie przez jury festiwalu. Tego samego roku Soundcheck zdobył drugą nagrodę w konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze oraz Klucz Do Kariery podczas Jesieni Jazzowej - Gorzów Jazz Celebration. Jest członkiem międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna, który w październiku 2006 zdobył nagrodę publiczności na konkursie Berlin Jazz Award, a w listopadzie 2006 - trzecią nagrodę na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Na festiwalu w Jeleniej Górze Szmańda otrzymał nagrodę specjalną.

Marvin Diz - światowej klasy kubański perkusjonalista.
Od 2010r mieszka, tworzy i naucza w Nowym Jorku. Do udziału w nagraniu swojej płyty 'Habla el Tambor' udało mu się zaprosić takie postaci jak : Giovanny Hidalgo, Bryan Lynch, Richie Flores, Pedrito Martínez, Miguel Valdés, Little Johnny, Tony Escapa, Eliel Lazo, Luis Quintero, Roberto Quintero, Ralph Irizarry, Yonder Rock, Mauricio Herrera, Roman Díaz, Bobby Allende, Obed Calvaire, Yosvanny Terry, Mike Rodríguez, Yunior Terry, Osmany Paredes, Pablo Vergara and Ruben Rodriguez i wielu innych..
Płyta którą nagrał z Brian’em Lynch "Simpático" zdobyła nagrodę Grammy za najlepszy album Latin Jazz w 2006r.

Antoni Muracki - autor muzyki i tekstów na płycie, poeta i gitarzysta, dobry duch projektu.
Warszawski bard, pieśniarz, poeta i tłumacz. Wykonawca poezji śpiewanej.
Tłumacz i propagator twórczości Jaromira Nohavicy w Polsce.

credits

released December 20, 2018

Honorata Kożuchowska: vocal
Andrzej Jagodziński: piano/fortepian, accordion/akordeon
Rafał Sarnecki: guitar/gitara
Piotr Aleksandrowicz: guitar/gitara
Wojciech Pulcyn: double bass/kontrabas
Michał Jaros: double bass/kontrabas
Krzysztof Szmańda: drums/perkusja
Mikołaj Wielecki: percussion/instrumenty perkusyjne
Marvin Diz (NY): congos, bongos
Luis Nubiola (CU): alto saxophone/saksofon altowy
Jarosław Bothur: tenor saxophone/saksofon tenorowy
Patryk Zakrocki: trumpetviolin/skrzypcotrąbka

Muzyka i teksty: Antoni Muracki

license

all rights reserved

tags

about

Multikulti Project Poznań, Poland

contact / help

Contact Multikulti Project

Streaming and
Download help

Redeem code

Track Name: Element tła
Antoni Muracki
Track Name: Szkoda, że Cię nie ma ze mną
Antoni Muracki
Track Name: To błąd
Antoni Muracki
Track Name: Osobna miłość
Antoni Muracki
Track Name: Na moim brzegu
Antoni Muracki
Track Name: Dom niechcianych kobiet
Antoni Muracki
Track Name: Szczęście ma szary kolor
Antoni Muracki
Track Name: W środku tyle ciszy mam
Antoni Muracki
Track Name: Czuję oddech
Antoni Muracki
Track Name: Odchodzimy do siebie
Antoni Muracki
Track Name: Wejdź ze mną po tych słowach
Antoni Muracki
Track Name: Faded Out (Element tła - english version)
Antoni Muracki
Track Name: Element tła (radio version)
Antoni Muracki

If you like Na moim brzegu, you may also like: